Förtroendevalda

Evenemangskalender

‹‹   Maj 2020   ››
Ti On To Fr
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kontaktinformation

Västanfors Västervåla församling
Box 2012
737 02 Fagersta
Visa på karta

Tel: 0223-434 00
Fax: 0223-434 67

Skicka e-post till församlingen

Besöksadress: Lindgården,
Kyrkvägen 7

Öppettider expedition: Vardagar kl 8-12
och kl 13-16.

Lokalbokning Lindgården: tel 0223-434 07 epost

Brukskyrkans kafé:
Västmannavägen 10
Öppet vardagar kl 10-16. Tel: 0223-434 64

I en krissituation

 

Andra verksamheter

  • Malingsbo Rehabcenter
  • Lindgården Konferens
  • Kyrkans Begravningsbyrå
  • Kyrkans Juridiska Byrå
  • Lindgårdsskolan
  • Förskolan Västanvinden

Personallista

Personal Förtroendevalda

Förtroendevalda

Sök förtroendevald
Kyrkofullmäktige - Ordinarie
Heather  Alenius Ledamot (POSK) 
Gun  Alingsjö Bäck Ordförande (POSK) 
Benny  Arnqvist Ledamot (POSK) 
Boel  Berggren Ledamot (POSK) 
Gunilla  Dahlberg Malmén Ledamot (Sd obunden) 
Carina  Dorg Ledamot (POSK) 
Tommy  Dorg Ledamot (POSK) 
Lena  Eldstål Vice ordförande (S) 
Lars  Frisk Ledamot (POSK) 
Per  Georgsson Ledamot (POSK) 
Petronella  Hjertqvist Ledamot (POSK) 
Birgitta  Jubell Ledamot (POSK) 
Stefhan   Karlström Ledamot (POSK) 
Maria  Liljeqvist Ledamot (POSK) 
Anders  Linger Ledamot (POSK) 
Li  Lundberg Ledamot (POSK) 
Rolf  Malmén Ledamot (Sd obunden) 
Karin  Norgren Ledamot (POSK) 
Marjatta  Nurmi Ledamot (S) 
Helena  Nygårds Ersättare (S) 
Sinikka  Pesonen Ledamot (S) 
Tom   Selnes Ledamot (S) 
Stefan  Strandberg Ledamot (S) 
Gunilla  Sundberg Ledamot (S) 
Jeremiah  Webb Ledamot (POSK) 
Kyrkofullmäktige - Ersättare
Mikael  Björlestrand Ersättare (S) 
Lena-Marie  Burman Ledamot (POSK) 
Ing-Marie  Carlsson Ersättare (POSK) 
Johanna  Fransson Helén Ersättare (POSK) 
Göran   Håkansson Ersättare (POSK) 
Jonas  Karlsson Ersättare (POSK) 
Leonard  Ljungdahl Ersättare (POSK) 
Caroline  Nonnen Ersättare (POSK) 
Mikael  Norman     
Ulrika  Skoglund Ersättare (S) 
Ann-Mari  Söderberg     
Lars  Tingström Ersättare (POSK) 
Kyrkoråd - Ordinarie
Heather  Alenius Ledamot (POSK) 
Gun  Alingsjö Bäck Ledamot (POSK) 
Gunilla  Dahlberg Malmén Ledamot (Sd obunden) 
Lena  Eldstål Ledamot (S) 
Petronella  Hjertqvist Ledamot (POSK) 
Birgitta  Jubell Ledamot (POSK) 
Stefhan   Karlström Vice ordförande (POSK) 
Anders  Linger Ordförande (POSK) 
Henrik  Rydberg Kyrkoherde  
Tom   Selnes Ledamot (S) 
Kyrkoråd - Ersättare
Boel  Berggren Ersättare (POSK) 
Carina  Dorg Ersättare (POSK) 
Per  Georgsson Ersättare (POSK) 
Rolf  Malmén Ersättare (Sd obunden) 
Kyrkvärdar
Heather  Alenius  (POSK) 
Birgitta  Jubell  (POSK) 
Anders  Linger  (POSK) 
Leonard  Ljungdahl  (POSK) 
Sinikka  Pesonen  (S) 
Ceasarkycklig med god sås och pasta.

Dagens lunch

Måndag 25/5
Ceasarkycklig med god sås och pasta.
Se veckans meny

Aktuella aktiviteter

Mässa
Bild pÃ¥ Mässa Söndag 2020-05-31
klockan 15.00. Plats: Brukskyrkan.